Voor studenten, door studenten

Oud-studenten maken open source WK-hit

Martijn 18 mei, 2010 nieuws | 2 reacties »

Nog 24 dagen en dan begint het WK voetbal 2010 in Zuid-Afrika. De oranje campings zijn bijna gereed, fan zones worden ingericht en de prijzen worden steeds voordeliger. Wat nog mist, de WK-hit. Wolter Kroes is zo 2008. In 2010 geldt ‘De leeuw is los’!

Twee oud-studenten communicatiewetenschappen, aan de UT in Enschede, bedachten een nieuw concept. Gertjan(GJ) en Willem-Jan(WJ) van Oranje maakte een WK-hit waaraan iedereen mag sleutelen, genaamd ‘De leeuw is los’. Drie versies van één nummer zijn online gezet. ‘Het concept is om met behulp van deze drie versies een ‘open source’ nummer te maken waar iedereen met een goed idee een toevoeging of verbetering op kan maken,’ melden zij op hun website.

Voor de mensen die meer visueel ingesteld zijn is er ook een uitdaging. GJ en WJ van Oranje bieden ook de mogelijkheid om een mooie videoclip te maken. Uiteindelijk wordt er gehoopt op één superhit. Zo staat op de website: ‘Al jaren dromen we ervan om een pakkende WK hit te schrijven, maar dit kunnen we niet alleen! We hebben namelijk niet de illusie dat onze versie 1.0 van “De Leeuw is Los” potentie heeft op radio airplay, laat staan dat tienduizenden Oranje supporters versie 1.0 zullen scanderen in de stadions,maar wellicht dat een versie 147.11 dit wel in zich heeft?’

Of het uiteindelijk de enige echte hit gaat overtreffen is nog maar de vraag. ‘Wij houden van Oranje‘ van Andre Hazes is en blijft natuurlijk de mooiste!

Gerelateerde posts:
  • HvA-studenten verplicht tot kopen dure laptop
  • [Intro11] Navigators Amsterdam maken gelikte promo
  • Koningin openhartig tegen Omaanse studenten
  • Goedkope computerhulp door studenten naar Duitsland
  • Vrije Universiteit nu ook op zondag open
  • Tags: , , , , , , , ,

    2 Responses to “Oud-studenten maken open source WK-hit”

    1. ben Says:

      Binnen een week scoort Twente 2x een nr 1-hit!

      “FC Twente” Europa in,
      “De Leeuw is los” Zuid-Africa in.

    2. Student Says:

      Waarom gebruiken jullie zo vaak de term oud-studenten? bij dit stuk en bij de FARC-chick. Hoe lang blijft iemand oud-student is Pechtold of Chris Zegers dat ook en is daarom alles wat ze doen relevant voor deze site?

    Leave a Reply