Voor studenten, door studenten

Studente verkracht op Amerikaanse universiteit

joris 16 september, 2009 nieuws |

Nadat we u gisteren informeerden over de moord op de 24-jarige Annie Le (een zaak waar overigens schot in blijkt te zitten) is er wederom nieuws uit de Amerikaanse studentensfeer. Een studente van Hofstra Universiteit op Long Island, New York, is door een aantal mannen verkracht tijdens een feest op de campus. De politie heeft de vier daders (waarvan er één aan dezelfde universiteit studeerde als het slachtoffer, zie foto) vrij snel na het incident kunnen arresteren.

Ondanks de gruwelijkheid van het voorval lijken de meeste studenten zich niet erg veel zorgen te maken over de veiligheid op de campus. Wel vinden sommige studenten dat zij te laat over het voorval zijn geïnformeerd. Dit wordt toegewezen aan het niet gebruiken van het student alert system (waarbij studenten via sms en e-mail op de hoogte worden gesteld van een crisissituatie) door de staf van de universiteit. Wel zijn er zorgen over het feit dat buitenstaanders vrij gemakkelijk de studentenwoningen op de campus kunnen betreden.

Melissa Kane Connolly, vice president van de Hofstra Universiteit, laat echter weten dat er geen sprake was van een crisissituatie, waardoor het alert system niet hoefde te worden gebruikt. Daarnaast gaf ze aan voorlopig geen aanleiding te zien om snel verregaande veranderingen in het veiligheidsbeleid van de universiteit door te voeren.

Spread The Word:
  • eKudos
  • Digg
  • Facebook
  • NuJIJ
  • TwitThis
  • LinkedIn
Gerelateerde posts:
  • Amerikaanse minister uitgelachen door Chinezen
  • Voortvarende Saoedische universiteit voorlopig gered..
  • Laptop verbod in Amerikaanse collegezalen
  • Kom studeren aan de Universiteit van CampusTV
  • Nederlandse studente (21) verkracht in Vlaanderen
  • Tags: , , , , , ,

    Leave a Reply